Reklama

Reklama

Serbia - Polska: Wygrał zespół

Serbowie mieli Dejana Bojovica, a my mieliśmy zespół. Podobnie jak w sobotę 22-letni siatkarz był najlepszym zawodnikiem gospodarzy, ale w niedzielę nie wystarczyło to do pokonania Polaków.

Serbowie mieli Dejana Bojovica, a my mieliśmy zespół. Podobnie jak w sobotę 22-letni siatkarz był najlepszym zawodnikiem gospodarzy, ale w niedzielę nie wystarczyło to do pokonania Polaków.

Gracz Crvenej Zvezdy Belgrad zdobył w tym spotkaniu 26 punktów. Znów polscy siatkarze mieli kłopoty z zatrzymaniem jego ataków (25 pkt), jednak w bloku i zagrywce nie spisywał się już tak dobrze. Bojovicovi brakowało wsparcia ze strony kolegów. Oprócz Bojovica, jedynym zawodnikiem gospodarzy, który uzyskał więcej niż 10 punktów był Nikola Kovacevic (15).

W naszym zespole trudno wyróżnić jednego zawodnika. Czterech podopiecznych Raula Lozano zapisało na swoim koncie 10 i więcej punktów: Piotr Gruszka (14), Michał Winiarski (12), Łukasz KLadziewicz (11) i Mariusz Wlazły (10). Z dobrej strony zaprezentowali się także Grzegorz Szymański (9) i Arkadiusz Gołaś (9). Rozgrywający polskiej ekipy, Paweł Zagumny umiejętnie "rozdzielał" piłki do wszystkich przebywających na boisku zawodników.

Reklama

Biało-czerwoni nieznacznie byli gorsi od rywali w ataku (60-64). Blokem zdobyliśmy trzy punkty więcej od rywali (9-6). Nasi siatkarze popełnili zdecydowanie mniej własnych błędów niż rywale. Aż 27 błędów Serbów przyniosło nam punkt (my oddaliśmy przeciwnikowi w ten sposób 18 "oczek").

Punkty:

1. Piotr Gruszka - 14 pkt

2. Michał Winiarski - 12

3. Łukasz Kadziewicz - 11

Atak:

1. Piotr Gruszka - 14

2. Arkadiusz Gołaś - 9

2. Mariusz Wlazły - 9

Blok:

1. Mariusz Wlazły - 3

1. Michał Winiarski - 3

1. Paweł Zagumny - 3

Zagrywka:

1. Michał Winiarski - 1

2. Mariusz Wlazły - 1

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z drugiego meczu Serbia i Czarnogóra - Polska

Zobacz WYNIKI i TABELE fazy interkontynentalnej Ligi Światowej

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy