Sensacja w PLH

Największą niespodzianką 33. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej było zwycięstwo ComArchu Cracovii na wyjeździe nad GKS-em Tychy 2:1.

Mistrzowie Polski i liderzy obecnych rozgrywek Dwory Unia Oświęcim nie mieli problemu z pokonaniem w Sanoku miejscowego Klubu Hokejowego 5:0.

O wygranej "Pasów" w Tychach zadecydowała ostatnia tercja, w której goście zdobyli dwie bramki. Zwycięski gol padł w 54. minucie po strzale Karela Hornego.

Porażka tyszan powoduje, że Dwory Unia wystartują do playoffs z pierwszej pozycji. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały jeszcze tylko dwie kolejki.

GKS Tychy - Comarch Cracovia Kraków 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Bramki: Artur Ślusarczyk (12.) - Damian Słaboń (46.), Karel Horny (54.).

Kary po 8 minut. Widzów 2000.

KH Sanok - Dwory Unia Oświęcim 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Bramki: Michaił Klimin (19.), Adrian Kowalówka (24.), Marek Stebnicki (40.), Robert Jaros (40.), Jacek Zamojski (52.).

Kary: KH - 6, Unia - 4. minuty. Widzów 600.

Stoczniowiec Gdańsk - Wojas Podhale Nowy Targ 2:8 (0:3, 2:3, 0:2)

Bramki: Zdenek Jurasek (26.), Roman Skuthan (39.) - Dariusz Łyszczarczyk (9.), Zbigniew Podlipni (13.), Krzysztof Zapała (18.), Jarosław Różański (22.), Tomasz Wołkowicz (24.), Miroslav Fiser (28.), Rafał Sroka (42.), Janusz Hajnos (47.).

Kary: Stoczniowiec - 14, Podhale - 18 minut. Widzów 700.

TKH Thyssen Krupp Energostal Toruń - GKS Katowice 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

8. KH Sanok                            33   7   58:230
Dowiedz się więcej na temat: kolejka | kara | Podhale Nowy Targ | Tychy | bramki | sensacja | gks