Reklama

Reklama

Sensacja! Polskie łyżwiarki o krok od medalu

Zaskoczenie zapanowało w Richmond, kiedy polskie panczenistki awansowały do sobotniego półfinału wyścigu drużynowego. Medal jest o krok, ale trenerka Ewa Białkowska studzi emocje. - Jeszcze nigdy z Japonkami nie wygrałyśmy - przestrzega.

To właśnie z reprezentacją Kraju Kwitnącej Wiśni zmierzą Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska (rezerwowa Natalia Czerwonka) w pojedynku o awans do finału. Zwycięzca powalczy o złoto, przegrany - o brąz.

- Czwarte miejsce już na pewno mamy, ale nie spoczniemy na laurach. Zapewniam, że dziewczyny są bardzo zmobilizowane i uskrzydlone piątkowym występem. Sobota będzie ciężka, bo zdajemy sobie sprawę, że jak trudne czeka nas zadanie. Jeszcze nigdy z Japonkami nie wygrałyśmy. Z drugiej strony i tak już dużo zrobiłyśmy - powiedziała Białkowska.

Reklama

Z Japonkami Polki ścigały się wielokrotnie, ale ani raz nie wygrały. W piątek uzyskały wynik zaledwie 0,01 gorszy od sobotnich przeciwniczek.

- To nic nie znaczy. Nie liczy się czas, a to, która z drużyn dotrze pierwsza do mety. Dlatego nie można się takimi wskaźnikami sugerować. Oczywiście mobilizacja jest olbrzymia, a na olimpijskim torze w Richmond nie brakuje niespodzianek. Postaramy się o kolejną - zapewniła trenerka.

Najważniejszy, według Białkowskiej, będzie środkowy fragment wyścigu. - Początek pokonywany jest na świeżości i nietrudno utrzymać rytm. Tę szybkość trzeba jednak zachować w środkowej, najtrudniejszej części, bo właśnie wtedy zaczyna popełniać się najwięcej błędów. Końcówka jest oczywiście też istotna, ale jeśli poprzednie rundy były w miarę równo pokonane, to i później wszystko jest ok - powiedziała.

Polki w indywidualnej rywalizacji zaprezentowały się bardzo słabo. Zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zdaniem trenerki, zjadł je stres.

- Chciały udowodnić kibicom i mediom, że są dobrze przygotowane. A w grupie jest zawsze łatwiej i udało im się to pokazać. Teraz zdają sobie sprawę z tego, że walczą o medal i na pewno nie odpuszczą. Pokazały w piątek, że stać je na wiele - dodała.

Polki z Japonkami zmierzą się o godz. 21.30 czasu polskiego. Wyścig o brązowy medal zaplanowano na 23.12, a o złoto - 23.17. W drugim półfinale rywalizować będą Amerykanki z Niemkami.

Marta Pietrewicz, Richmond

Polki w półfinale wyścigu drużynowego!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje