Sensacja! Inter poległ w Catanii

Lider Serie A - Inter Mediolan niespodziewanie przegrał 1-3 z Catanią w meczu 28. kolejki. To kiepski prognostyk przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów z Chelsea w Londynie.

Przez wiele minut nic nie zapowiadało sensacji. W 54. minucie Diego Milito zdobył gola dla Interu i wydawało się, że goście wywalczą trzy punkty. Tymczasem ostatni kwadrans prawdziwy szturm gospodarzy. Najpierw Maximiliano Lopez doprowadził do wyrównania, a w 81. minucie Giuseppe Mascara wykorzystał rzut karny. Wtedy też czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Interu - Sulley Muntari. Wynik meczu ustalił w 90. minucie Jorge Martinez.

To był ostatni mecz, w którym trener Interu - Jose Mourinho nie mógł zasiąść na ławce rezerwowych, z powodu dyskwalifikacji.

Inter ma cztery punkty przewagi na drugim w tabeli AC Milanem, ale jeśli w niedzielę podopieczni trenera Leonadro wygrają u siebie z Chievo Werona, to do lidera będą tracić tylko jeden punkt.

W zespole Catanii nie zagrał polski obrońca - Błażej Augustyn.