Reklama

Reklama

Schlierenzauer nie wystartuje w Harrachovie

W sobotę i niedzielę w Harrachovie zostaną rozegrane dwa indywidualne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nie wystartuje w nich Austriak Gregor Schlierenzauer, który jest w słabej formie i będzie trenował w kraju.

Po czterech konkursach liderem PŚ jest Austriak Thomas Morgenstern. Na ósmej pozycji usadowił się Adam Małysz. Trener kadry Łukasz Kruczek zdecydował, że w Harrachovie - obok "Orła z Wisły" - wystartują Kamil Stoch, Stefan Hula, Marcin Bachleda, Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus. Ze składu zespołu, który rywalizował w pierwszych w sezonie 2010/2011 konkursach w Kuusamo, Kuopio i Lillehammer, wypadł tylko Klemens Murańka.

Reklama

W reprezentacji Niemiec zabraknie 32-letniego Michaela Uhrmanna, natomiast w ekipie Austrii nie będzie zdobywcy Pucharu Świata sprzed dwóch lat Gregora Schlierenzauera, który nie trafił z formą na początku sezonu - jest 14. w klasyfikacji generalnej PŚ.

- Gregor musi teraz trenować w spokoju i wykorzystać idealne warunki na nowej skoczni w Seefeld. Jestem przekonany, że już niedługo będzie ponownie odgrywał znaczącą rolę - uważa trener austriackiej kadry Alexander Pointner.

Program zawodów PŚ w Harrachovie:

piątek, 10 grudnia

15.00 - oficjalny trening (2 serie)

18.00 - kwalifikacje

sobota, 11 grudnia

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 12 grudnia

12.30 - kwalifikacje

14.00 - pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje