Reklama

Reklama

Sasal i Edi Andradina w Pogoni Szczecin

41-letni Marcin Sasal zastąpi na ławce trenerskiej Pogoni Szczecin Artura Płatka, który zakończy pracę wraz z ostatnim meczem bieżącego sezonu pierwszej ligi piłkarskiej. Do zespołu wróci brazylijski napastnik Edi Andradina.

1. Liga: Wyniki, tabela i strzelcy zaplecza Ekstraklasy - Kliknij!

O zmianach w sztabie szkoleniowym zarząd Pogoni poinformował na konferencji prasowej.

"Umówiliśmy się z trenerem Płatkiem przede wszystkim na wynik punktowy i za to należy mu się szacunek. Natomiast drugim aspektem miało być przyciągnięcie kibiców na trybuny. To się nie udało. Wierzymy, że nowy szkoleniowiec sprawi, że Pogoń będzie grać widowiskowo, co spowoduje większą frekwencję na trybunach" - wyjaśnił powody zmian wiceprezes klubu Grzegorz Smolny.

Reklama

Umowa z Sasalem ma obowiązywać przez kolejne dwa lata. Nowy trener Pogoni ostatnio pracował w Koronie Kielce. Wcześniej wielkiego doświadczenia ligowego nie zdobył.

W 2008 r. awansował z Dolcanem Ząbki do I ligi. Drużynę zostawił na czwartym miejscu w tabeli, gdy w grudniu 2009 r. przechodził do Korony. Jesienią ub. roku kielecki zespół grał nieźle, zajmując szóstą pozycję. Wiosną było znacznie gorzej. Ostatecznie Sasala zwolniono z pracy 12 maja.

Wraz z nim do Szczecina wraca Edi Andradina. Brazylijski napastnik został sprowadzony do Polski w 2004 r. przez Antoniego Ptaka, ówczesnego właściciela Pogoni. Kiedy zespół spadł z Ekstraklasy - a w efekcie rozpadł się - zawodnik przeprowadził się do Kielc.

Ze Szczecinem wiążą Ediego jednak związki osobiste. Umowa z Pogonią przewiduje, że 37-letni piłkarz będzie jeszcze dwa sezony grał w portowej ekipie, a potem zostanie skautem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne