Reklama

Reklama

Sahina piękna laurka dla Polaków!

"Bild am Sonntag" opublikował szczegóły z mistrzowskiej fety Borussi Dortmund. Jedno ze zdjęć przedstawia Polaków Błaszczykowskiego i Piszczka, którzy kompletnie ubranego trenera Juergena Kloppa wrzucili pod prysznic!

To była nadzwyczaj przyjemna lektura. W "Bild am Sonntag" znalazłem tekst, w którym Nuri Sahin opisał swoich kolegów z Borussii Dortmund. W tym naszych rodaków, nad którymi rozpływał się w samych superlatywach, mówiąc między innymi: "Piszczek niczym maszyna do szycia", "Kuba żartowniś pełną gębą", "Robbie - cóż za ciacho!"...

Nuri Sahin, licząc zaledwie 22 lata, grał jak natchniony w środku pola. Od nowego sezonu ma występować w Realu Madryt. Teraz jednak cieszy się z mistrzostwa Bundesligi w barwach Borussii Dortmund. "Bild am Sonntag" namówił świetnego tureckiego pomocnika, aby sportretował swoich kolegów. Oto pełna treść jego opowieści o Polakach:

Reklama

* Łukasz Piszczek: "Na początku sezonu był rezerwowym, ale po kontuzji Owomoyeli, wdarł się do podstawowego składu i grał kapitalnie. To nasz wół roboczy. Po prawej stronie śmigał, niczym maszyna do szycia. Często i chętnie się śmieje, co służy scaleniu drużyny".

* Jakub Błasczykowski: "Żartowniś pełną gębą. Tak zapętlił kilka razy buty kolegów albo schował ich ciuchy, że śmiech był na całą szatnię. Jeśli chodzi o jego nazwisko, to nie jest specjalnie krótkie, a także nadzwyczaj łatwe do wymówienia, więc proszę się nie dziwić, że wszyscy wołają Kuba".

* Robert Lewandowski: "Cóż za ciacho! Ma tak umięśnione ciało, że cała drużyna jest pod wrażaniem. Robbie to jajcarz, a zarazem człowiek żądny wiedzy. Niesamowicie szybko nauczył się niemieckiego. To przykład, jak obcokrajowiec szybko może się zintegrować".

Wszyscy zastanawiają się nad przyszłością Borussii po wywalczeniu tytułu. W 2007 roku mistrzem został VfB Stuttgart, ale nie zdołał zaistnieć na szczycie przez lata. Ba, w tym sezonie bronił się przed spadkiem. VfL Wolfsburg wywalczył tytuł w 2009 r., a teraz grozi mu spadek. Jak na tym tle wygląda Dortmund? Słynny Guenter Netzer twierdzi, że Borussia jest w zupełnie innej sytuacji, niż wymienione wyżej kluby: "Świetnym posunięciem było zatrudnienie Kloppa, który krok po kroku budował drużynę, która teraz w przekonującym stylu sięgnęła po mistrzostwo. Dortmund nie pójdzie w ślady Stuttgartu, czy Wolfsburga, ponieważ zbudowany został na zdrowych zasadach. Nie widzę żadnego powodu, aby Borussia w przyszłym sezonie grała gorzej niż teraz. Rozwój sportowy wielu kluczowych graczy będzie postępował. A Klopp zadba o to, aby nie zabrakło im chęci, a zarazem poczucia przynależności do zespołu".

Dyskutuj na blogu Romana Kołtonia!

Na koniec zostawiłem charakterystykę Juergena Kloppa, którą przedstawił Sahin: "Z trenerów, jakich doświadczyłem, jest najbardziej cool. Wielka wiedza o piłce, a zarazem siła w stosunkach międzyludzkich. Ma niesamowite gadane. Zawsze potrafił mnie zadziwić w tym względzie. Nawet najbardziej wygadanemu z nas Hummelsowi, odbierało mowę. Wielu postronnych obserwatorów nie zdaje sobie sprawy, że Klopp gdy trzeba, potrafi być bezwzględny. Fanatyk dyscypliny". Prawie jak .... Franciszek Smuda!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje