Reklama

Reklama

Są kary dla kiboli

Trzech polskich kibiców, zatrzymanych podczas sobotniego meczu eliminacji piłkarskich MŚ Polska -Czechy na Stadionie Śląskim, zostało ukaranych dwuletnimi zakazami wstępu na mecze reprezentacji w Chorzowie i grzywnami.

Sąd Rejonowy w Chorzowie zastosował wobec dwóch mężczyzn w wieku 22 i 21 lat kary grzywny w wysokości 1200 i 800 złotych za naruszenie porządku w czasie spotkania. Obu kibiców objął też zakazem wstępu na mecze reprezentacji Polski odbywające się na Stadionie Śląskim przez okres 2 lat. 20-letni chorzowianin, który na stadionie brał udział w bójce z obywatelami Czech też nie obejrzy przez dwa lata meczów a dodatkowo wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny. Polacy wygrali z Czechami 2:1.

Pod koniec pierwszej połowy doszło do próby starcia między kibicami obu zespołów ale poradzili sobie z tym problemem ochroniarze. Policjanci - posługując się informacjami i materiałami zarejestrowanymi przez wywiadowców - zatrzymali w sumie 8 osób, w tym 4 Czechów i jednego Polaka w związku z bójką na sektorze. Poza tym na podstawie materiałów z monitoringu zatrzymano jeszcze po jednej osobie w związku z odpaleniem racy w kierunku siedzących na sektorze osób, czynną napaścią na funkcjonariusza ochrony i wejściem na stadion przez płot bez biletu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje