Reklama

Reklama

Ruszył 34. Rajd Dakar - na trasie 740 kierowców

Startem motocyklistów rozpoczął się w Nowy Rok w argentyńskiej miejscowości Mar del Plata 34. Rajd Dakar. Jako pierwszy na trasę wyruszył o godz. 9.45 czasu polskiego ubiegłoroczny zwycięzca Hiszpan Marc Coma.

Po nim wystartowało pozostałych 177 zawodników, a wśród nich trzech Polaków: Jakub Przygoński z 11. numerem, Jacek Czachor z 17. i Marek Dąbrowski z 49. (wszyscy Orlen Team).

Mar Del Plata od wczesnych godzin rannych tętniła życiem. Tłumy kibiców zgromadziły się wokół parku serwisowego oraz wzdłuż czterokilometrowej trasy wiodącej do centrum miasta, gdzie zlokalizowana została rampa.

- Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, jesteśmy wypoczęci i gotowi na czternastodniową rywalizację. Pierwszy odcinek specjalny jest bardzo krótki, ma zaledwie 57 km, jednak potem jest długi odcinek dojazdowy - 763 km do Santa Rosa de la Pampa - powiedział Czachor.

Reklama

Przygoński podkreślił, że grupa motocyklistów jest bardzo mocna. - Mówi się nawet, że od piętnastu lat nie było tak dobrze obsadzonej stawki. Początkowe pięć dni rajdu będzie na pewno dotarciem, a od szóstego dnia zacznie się prawdziwe ściganie - wspomniał.

Jak poinformowali organizatorzy, do imprezy dopuszczonych zostało 178 motocykli, 30 quadów, 161 samochodów i 74 ciężarówki. W sumie 740 kierowców i pilotów z 50 krajów, w tym 21 Polaków, pokonywać będzie od 1 do 15 stycznia liczącą prawie 8,5 tys. kilometrów trasę 34. Rajdu Dakar w Ameryce Południowej z metą w stolicy Peru - Limie.

Polacy w 34. Rajdzie Dakar:

motocykle

Jakub Przygoński (Orlen Team)

Jacek Czachor (Orlen Team)

Marek Dąbrowski (Orlen Team)

samochody

Krzysztof Hołowczyc (Orlen Team); pilot Belg Jean-Marc Fortin Adam Małysz, Rafał Marton (RMF Caroline Team) Albert Gryszczuk, Michał Krawczyk (RMF Caroline Team) Piotr Beaupre, Jacek Lisicki (NeoRaid Rally Team)

quady

Łukasz Łaskawiec (RMF Caroline Team)

Maciej Albinowski (RMF Caroline Team)

Rafał Sonik (ATV Polska)

ciężarówki

Robert Szustowski, Robert Jan Szustowski, Jarosław Kazberuk (R-Six Team) Grzegorz Baran, Wojciech Białowąs, Ernest Górecki (Chengdu Rural Commercial Bank Team China) Józef Cabała (KM Racing Team) - partnerzy Josef Kalina i Jakub Firts (obaj Czechy) Dariusz Rodewald (Petronas Team De Rooy Iveco) - partnerzy Gerard de Rooy (Holandia) i Tom Colsoul (Belgia)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje