Reklama

Reklama

Rusza SkodaAuto Grand Prix MTB

Już w najbliższą sobotę w Chodzieży ruszy jedenasta edycja zawodów w kolarstwie górskim SkodaAuto Grand Prix MTB.

Impreza, zainicjowana i organizowana przez Czesława Langa - jednego z najlepszych zawodników w historii polskiego kolarstwa, już na dobre zadomowiła się nie tylko w krajowym kalendarzu liczących się wydarzeń sportowych. Pozwoliła nie tylko spopularyzować ściganie się na rowerach górskich ale i uczynić zeń obecnie bodaj najmocniejszą dziedzinę polskiego kolarstwa.

Reklama

Podobnie jak w zeszłym roku w cyklu SkodaAuto Grand Prix MTB będzie siedem edycji wyścigów. Chodzież, Głuchołazy, Wałbrzych, Sławno, Czarnków, Polanica Zdrój i Szczawno Zdrój to miasta, które będą gościć kolarzy górskich. Do klasyfikacji wyników będzie się liczyło pięć najlepszych wyników, co dodatkowo podnosi rywalizacje między zawodnikami. Nie zmienia się punktacja za poszczególne miejsca , a także główne nagrody - znów będzie to Skoda Fabia.

Zawody te są szczególnie ważne bo w tym sezonie rozpoczynają się kwalifikacje olimpijskie do igrzysk w Pekinie 2008 roku.

Doskonała organizacja, wysokie nagrody, nagłośnienie w mediach powoduje, że na starcie stają nie tylko najlepsi Polacy, ale i zawodnicy zagraniczni. Tradycją jest już, że przyjeżdżają Czesi, Słowacy, Ukraińcy, Rosjanie i Niemcy. W 2004 roku nasz kraj odwiedziła też aktualna mistrzyni olimpijska, świata i Europu Norweżka Gunn Rita Dahle.

Przed rokiem kluczyki do samochodów Skoda Fabia odebrali w Szczawnie Zdroju Maja Włoszczowska i Marek Galiński.

INTERIA.PL jest patronem medialnym SkodaAuto Grand Prix MTB.

Dowiedz się więcej na temat: Grand Prix | MTB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama