Reklama

Reklama

Rusza 77. plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Dwudziestu kandydatów zostało nominowanych w tradycyjnym plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na 10 najlepszych sportowców Polski 2011 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi 7 stycznia podczas gali w Teatrze Polskim w Warszawie.

"Już samo znalezienie się w gronie nominowanych zawsze było w moim odczuciu dużym wyróżnieniem. Zima jest dla mnie nudna pod względem rywalizacji sportowej, ale dzięki temu plebiscytowi mamy okazję powalczyć o głosy kibiców. To również fajna forma na kontakt z nimi" - powiedziała Maja Włoszczowska, który w tym roku zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w kolarstwie górskim.

W przerwie zimowej relaksuje się również brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata na żużlu 2011 Jarosław Hampel. W wolnych chwilach zawodnik Unii Leszno oddaje się swojej pasji, jaką jest nurkowanie.

Reklama

"Kilka dni po zakończeniu sezonu wyleciałem do Egiptu, aby odkrywać uroki podwodnego świata. Mam nadzieję, że przed rozpoczęciem nowego sezonu będę miał okazję jeszcze raz wyjechać na podwodne podboje. Z tym, że teraz zamierzam spróbować nurkowania jaskiniowego" - przyznał Hampel, który z kolegami z reprezentacji Polski w tym roku po raz trzeci z rzędu (a w sumie piąty) zdobył drużynowe mistrzostwo świata.

Tak jak w poprzednich latach głosowanie będzie dwustopniowe. W pierwszym etapie czytelnicy "Przeglądu Sportowego" za pomocą kuponów wysyłanych pocztą i internauci na stronie www.mistrzowiesportu.pl będą mogli typować swoją "dziesiątkę". W drugiej fazie będzie można oddać głos poprzez SMS.

W tym roku plebiscyt "Przeglądu Sportowego" odbędzie się po raz 77. Szansę na trzecie z rzędu zwycięstwo ma Justyna Kowalczyk, która triumfowała w dwóch poprzednich edycjach. Taka sztuka udała się tylko trójce sportowców: Stanisławie Walasiewicz (1932-34), Adamowi Małyszowi (2001-03) i Otylii Jędrzejczak (2004-06).

Sportowcy nominowani w 77. edycji plebiscytu "Przeglądu Sportowego":

Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)

Konrad Czerniak (pływanie)

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel (siatkówka plażowa)

Jakub Giermaziak (sporty motorowe)

Jarosław Hampel (żużel)

Damian Janikowski (zapasy)

Justyna Kowalczyk (narciarstwo biegowe)

Bartosz Kurek (siatkówka)

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki (żeglarstwo)

Robert Lewandowski (piłka nożna)

Adam Małysz (skoki narciarskie)

Mateusz Polaczyk (kajakarstwo górskie)

Agnieszka Radwańska (tenis)

Piotr Siemionowski (kajakarstwo)

Kamil Stoch (skoki narciarskie)

Marek Twardowski (kajakarstwo)

Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)

Maja Włoszczowska (kolarstwo)

Paweł Wojciechowski (lekkoatletyka)

Adrian Zieliński (podnoszenie ciężarów)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje