Reklama

Reklama

Rusłan Ałbiegow podejrzany o doping i zawieszony

Dwukrotny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów Rosjanin Rusłan Ałbiegow (kat. +105 kg) został tymczasowo zawieszony w związku z podejrzeniem złamania przepisów antydopingowych - poinformowała międzynarodowa federacja tego sportu (IWF).

"Jeśli śledztwo wykaże, że zawodnik nie pogwałcił jednak kodeksu antydopingowego, poinformujemy o kolejnych decyzjach" - napisano na oficjalnej stronie internetowej IWF.

Ałbiegow jest także brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Londynie (2012) i jedynym reprezentantem Rosji, który nie został zdyskwalifikowany w tych zawodach. Takie decyzje podjęto w sprawie pięciu jego rodaków.

Przed rokiem w Rio de Janeiro "Sborna" nie mogła startować w podnoszeniu ciężarów, jest także wykluczona z mistrzostw świata, które rozpoczną się 28 listopada w USA.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama