Reklama

Reklama

Ruiny na stadionie Wisły

Jeszcze kilka dni temu na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie trwała feta po wywalczeniu przez piłkarzy Wisły Kraków mistrzostwa Polski. Obecnie obiekt najlepszej drużyny w kraju zamienił się w wielki plac budowy.

Po stronie wschodniej trwa budowa nowoczesnej, dwupoziomowej trybuny, który pomieści ponad 12 tysięcy kibiców. Prace przy jej wznoszeniu trwają już od lutego. Do tej pory ustawiono słupy, które stworzą pierwsze piętro. Są one wysokie na 9 metrów. Cała trybuna będzie wysoka na 30 metrów. Zgodnie z planem ma być gotowa w grudniu tego roku.

Po stronie zachodniej stadionu trwa natomiast wielkie wyburzanie. Specjalistyczny sprzęt obraca w ruinę dawne sektory A i B oraz loże dla VIP-ów. Z trybuny, która wybudowana została 11 lat temu pozostało już praktycznie tylko gruzowisko. Gdy burzenie zostanie zakończone rozpocznie się wznoszenie nowej trybuny oraz budynku, który będzie stanowił zaplecze dla stadionu. Znajdą się tam szatnie, pomieszczenia biurowe oraz loże dla VIP-ów.

Reklama

ZOBACZ JAK WYGLĄDA OBECNIE STADION WISŁY KRAKÓW

Na stadionie nie ma już masztów oświetleniowych, które zostały zamontowane wiosną 2002 roku. Nowy obiekt będzie oświetlany w inny sposób. Jupitery rozmieszczone zostaną na dachu.

Zgodnie z planem stadion Wisły ma zostać oddany do użytku w czerwcu przyszłego roku. A do tego czasu piłkarze i kibice "Białej Gwiazdy" będę się tułać po obcych stadionach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje