Reklama

Reklama

Rozpoczął się wyścig o zimową olimpiadę 2010

Ostatnie zimowe igrzyska olimpijskie odbyły się w Nagano. Najbliższe będą już za trzy miesiące w Salt Lake City. Kolejne w 2006 roku w Turynie. Międzynarodowy Komitet Olimpijski rozpoczął już wyścig o zdobycie olimpiady w 2010 roku.

MKOl rozesłał po świecie zaproszenia do zgłoszenia swoich kandydatów i czeka na chętnych. My też możemy stanąć do rywalizacji. Polski Komitet Olimpijski wysłał do Krakowa i Zakopanego pytanie czy są zainteresowane i czeka na odpowiedź. Termin zgłoszeń mija na początku lutego. Na razie pewne zainteresowanie wyraziły tylko władze Krakowa, ale jak przyznaje rzecznik prezydenta miasta Witold Gadowski chodzi jedynie o zdobycie pełnej informacji na ten temat. Bo to nic nie kosztuje. Sprawa może wrócić za kilka lat

Reklama

Dokumenty wpłynęły do Zakopanego i władze zimowej stolicy Polski, która jako pierwsze i jedyne polskie miasto stanęło do rywalizacji o przyznanie igrzysk na pewno się nim zajmą. Muszą, na podstawie uchwały sprzed 2 lat wyjaśnia Zofia Kiełpińska z magistratu w Zakopanem.

Wydaje się jednak, że jest już za późno i doświadczenia zdobyte przy ubieganiu się o olimpiadę w 2006 roku pójdą na marne. Jak powiedział naszemu radiu nowy burmistrz zakopanego Piotr Bąk, zakopane nie będzie kandydować do igrzysk 2010.

Dowiedz się więcej na temat: olimpijski | komitet | igrzyska olimpijskie | zimowe igrzyska | olimpiadę | wyścig

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje