Reklama

Reklama

Rozgrywki niższych lig piłkarskich w Województwie Pomorskim wstrzymane

Koronawirus zatrzymuje rozgrywki na północy kraju. Wznowienie, nieoficjalnie, w połowie kwietnia.

Pod koniec poprzedniego tygodnia, decyzją rządu, Województwo Pomorskie dostało tydzień na przygotowanie się do kolejnego "lockdownu", który będzie trwał od 13 do 20 marca br. W praktyce oznaczać to naukę w trybie hybrydowym, zamknięte hotele, ograniczoną działalność galerii handlowych, kin, teatrów, galerii sztuki, basenów, saun i innych obiektów sportowych - na Pomorze wróciły obostrzenia z powodu wysokiej i stale rosnącej liczby zakażeń Covid-19. Do przewidzenia zatem było zawieszenie amatorskich rozrywek piłkarskich, od IV ligi w dół.

Reklama

Dziś decyzją  Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który powołał się na Rozporządzenie Rady Ministrów rozgrywki seniorskie od IV ligi do B klasy zostają od najbliższej kolejki zawieszone. Grupy młodzieżowe grają bez zmian, o ile nic nie zmieni się w treści obostrzeń w tym zakresie. W oficjalnym komunikacie Pomorski ZPN zostawia furtkę, pisząc, że: "(...) mecze zaplanowane na 13/14 marca można rozegrać wcześniej (w trakcie tygodnia), przy zgodnie obu drużyn.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że rozgrywki seniorskie od IV w dół maja być wznowione dopiero podobno w połowie kwietnia.

Nie sposób nie pomyśleć, że lekarstwo na pandemię zaczyna być gorsze od samego wirusa. Nie sposób nabrać odporności siedząc w domu i nie spotykając się z innymi ludźmi i nie uprawiając sportu.

MS

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL