Reklama

Reklama

Rosyjski mistrz olimpijski popiera władze tenisa. "Nie dla kar za paszport"

Rosyjscy sportowcy w większości dyscyplin są na cenzurowanym, przez działania wojenne swojego kraju w Ukrainie. Nie inaczej jest w tenisie, gdzie jednak trwa wewnętrzny spór na ten temat. Po stronie władz tenisowej federacji stanął rosyjski mistrz olimpijski, Aleksiej Jagudin.

Przed kilkoma dniami Międzynarodowa Federacja Tenisowa przekazała, że za najbliższy Wimbledon nie będą przyznawane punkty rankingowe, mimo tak ogromnej rangi zawodów. 

Wszystko przez decyzję organizatorów, którzy postanowili nie dopuścić do gry zawodników i zawodniczek z Rosji i Białorusi.

Rosyjski mistrz olimpijski: Nie należy karać za paszport

Do tej decyzji, jak i całej obecnej sytuacji rosyjskich sportowców z różnych dyscyplin, odniósł się mistrz olimpijski w łyżwiarstwie figurowym z Salt Lake City, Aleksiej Jagudin.

- Bardzo się cieszę, że Wimbledon został pozbawiony punktów rankingowych. Zgadzam się ze słowami Thomasa Bacha, który twierdzi, że nie powinno się karać za paszport. Winni przestępstw i zbrodni powinni być ukarani, ale co z tym wspólnego mają sportowcy? Chcę, żeby to wszystko się szybko skończyło - uważa sportowiec.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama