Reklama

Reklama

Robert Lewandowski laureatem plebiscytu "Piłki Nożnej"

Napastnik reprezentacji Polski i Borussii Dortmund Robert Lewandowski otrzymał w niedzielę tytuł Piłkarza Roku 2011 w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna". Trenerem Roku uznano Macieja Skorżę (Legia Warszawa), a Odkryciem Roku - Wojciecha Szczęsnego (Arsenal).

Lewandowski, który w 2009 i 2010 roku był w trójce nominowanych do tytułu Piłkarza Roku, po raz pierwszy wygrał tę kategorię. W niedzielę nie mógł odebrać osobiście nagrody, ponieważ kilka godzin wcześniej rozgrywał mecz w niemieckiej ekstraklasie. Jego Borussia zremisowała u siebie z Kaiserslautern 1-1.

"Kiedyś zostałem wybrany Odkryciem Roku, teraz jestem Piłkarzem Roku. Jak widać, warto ciężko trenować. Uważam, że zapracowałem na to wyróżnienie" - przyznał laureat, którego wypowiedź uczestnicy gali mogli obejrzeć na telebimie.

Podczas uroczystości w Warszawie z powodu obowiązków klubowych zabrakło również Wojciecha Szczęsnego z Arsenalu, wybranego Odkryciem Roku. W przypadku golkipera reprezentacji Polski zastępstwo pełnił jego brat - Jan.

Reklama

Wśród nominowanych do tytułu Piłkarza Roku, oprócz Lewandowskiego, znaleźli się: jego klubowy kolega z Borussii Łukasz Piszczek oraz Wojciech Szczęsny.

W 2010 roku w najważniejszej kategorii plebiscytu "Piłki Nożnej" triumfował inny zawodnik Borussii Dortmund - Jakub Błaszczykowski.

Laureaci plebiscytu tygodnika "Piłka Nożna" za 2011 rok:

Piłkarz Roku - Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)

Trener Roku - Maciej Skorża (Legia Warszawa)

Odkrycie Roku - Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn)

Ligowiec Roku - Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)

Drużyna Roku - Legia Warszawa

Obcokrajowiec Roku - Miroslav Radovic (Legia Warszawa)

Pierwszoligowiec Roku - Adrian Błąd (Zawisza Bydgoszcz)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje