Reklama

Reklama

Robben na pewno wystąpi na MŚ w RPA

Piłkarz reprezentacji Holandii Arjen Robben, który doznał kontuzji w sobotnim meczu towarzyskim z Węgrami (6:1), będzie mógł wystąpić w mistrzostwach świata w RPA.

"Badania wykazały, że uraz nie jest tak poważny jak pierwotnie przypuszczano i 26-letni piłkarz Bayernu Monachium pozostanie w kadrze na mundial" - poinformowała w niedzielę holenderska federacja.

Reklama

Po meczu z Węgrami, w którym zdobył dwa gole, Robben z podejrzeniem zerwania ścięgna trafił do szpitala. Okazało się, że mięsień uda nie został zerwany, ale jest jedynie naciągnięty. Piłkarz w najbliższym dniach dołączy do ekipy, która w niedzielę wylądowała w RPA, ale nie wiadomo, kiedy wznowi treningi.

"To świetna wiadomość. Zresztą nie przewidywałem zmiany w kadrze, bo liczyłem, że Robben przyda się drużynie w RPA. Planujemy długi pobyt na mundialu" - zauważył z uśmiechem trener Pomarańczowych Bert van Marwijk.

Holendrzy udział w MŚ rozpoczną 14 czerwca meczem z Duńczykami. W fazie grupowej zmierzą się jeszcze z Japończykami i Kameruńczykami.

Dowiedz się więcej na temat: RPA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje