Reklama

Reklama

Reprezentacje Polski zagrają w grupie B. Poznały swoich rywali

Męska reprezentacja Polski w hokeju na trawie zagra za rok w Halowych Mistrzostwach Europy grupy B m.in. z silną Hiszpanią, a kobieca trafiła na groźne Irlandki i Szkotki. Stawką będzie awans do europejskiej elity w tym sporcie.

Halowa odmiana hokeja na trawie, w której walka toczy się na parkiecie, jest niezwykle szybka i widowiskowa. Rozgrywa się w niej osobne mistrzostwa Europy i świata, natomiast ta wersja hokeja - w odróżnieniu od trawiastej - nie jest sportem olimpijskim.

Polacy w halowym hokeju odnosili swego czasu spore sukcesy. W 1999 roku w Slagelse w Danii oraz w 2006 roku w Eindhoven w Holandii polscy laskarze grali w finale Mistrzostw Europy. W obu wypadkach przegrali te finałowe starcia z Niemcami. W 2001 roku w szwajcarskiej Lucernie biało-czerwoni sięgnęli po trzecie miejsce na kontynencie.

Do tych męskich sukcesów z czasem nawiązały też w hali kobiety. W 2016 roku w Mińsku polskie hokeistki dotarły do finału Mistrzostw Europy, w którym uległy ekipie Holandii. W 2012 roku w Lipsku i w 2014 roku w Pradze zajmowały trzecie miejsca.

Reklama

Polska na europejskim zapleczu

Teraz obie reprezentacje grają w grupie B Mistrzostw Europy, więc na medale nie ma szans. Mogą jedynie próbować wrócić do europejskiej elity, która w 2022 roku rywalizować będzie w Hamburgu. Polacy rok temu w Berlinie zostali zdegradowani do niższej ligi europejskiej.

Za rok reprezentacje Polski zagrają w drugiej dywizji na Półwyspie Iberyjskim. Panowie w portugalskim Paredes od 14 do 16 stycznia 2022 roku. Biało-czerwoni trafili do grupy z Chorwatami, Turkami oraz Hiszpanami, w drugiej grupie zagrają Ukraińcy, Portugalczycy, Słowacy oraz Włosi.

Z kolei kobiety będą rywalizować w hiszpańskim Ourense od 21 do 23 stycznia 2022 roku. Podopieczne Janusza Micała zagrają w pierwszej fazie z Litwinkami, Irlandkami i Szkotkami. W drugiej grupie znalazły się Hiszpanki, Szwajcarki, Belgijki oraz Chorwatki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje