Remisowy debiut Bońka

W rozegranym w Szczecinie towarzyskim spotkaniu, reprezentacja Polski prowadzona przez debiutującego w roli selekcjonera Zbigniewa Bońka, zremisowała z drużyną Belgii 1:1.

Obie bramki padły po wyraźnych błędach bramkarzy. Prowadzenie dla Polski zdobył już w 6 minucie spotkania Maciej Żurawski. Wyrównał trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Wesley Sonck.

Początek w wykonaniu naszych piłkarzy był bardzo udany. Dwie ładne akcję lewą stroną boiska przeprowazdził Paweł Kaczorowski. Po 6 minutach prowadziliśmy 1:0. Kamil Kosowski dośrodkował w pole karne, bramkarz Belgów De Flieger źle obliczył lot piłki, która po koźle go minęła i Maciej Żurawski skierował głową futbolówkę do pustej bramki.

Nasi piłkarze powinni w 35 minucie prowadzić 2:0. Artur Wichniarek minął w polu karnym Dheedhene, ale zamiast podawać do znajdujących się na czystej pozucji Kosowskiego lub Żurawskiego strzelił prosto w bramkarza. To zemściło się na naszych piłkarzach tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu Majdan wyszedł daleko z bramki, piłkę przejął Bart Goor i po jego strzale Wesley Sonck głową zmienił lot piłki i doprowadził do wyrównania.

W drugiej polowie trenerzy obu reprezentacji przeprowadzili kilka zmian w swoich zespołach. Nie przyniosły one jednak spodziewanego efektu. Jedynym poważniejszym zagrożeniem dla bramki naszych rywali był strzał z dystansu Marcina Kusia, który z trudem obronił De Flieger.

Nasz selekcjoner był po meczu umiarkowanym optymistą. - Jestem zadowolony z wyniku, bowiem przeciwnik był wymagający. Belgowie grali dojrzalszą piłkę, mieli lepiej poukładaną drużynę - stwierdził Bonek. - Zaprocentowały u nich spotkania rozegrane na MŚ. Obrońcy spisali się poprawnie, ciągle jeszcze muszę jeździć szukać rozgrywających, kogoś kto zagra prostopadłą piłkę do Wichniarka lub Żurawskiego. Debiuty zawsze są ciężkie, ale należy się cieszyć z osiągnętego rezultatu.