Remis Steelers z Falcons w NFL!

Nierozstrzygnięty mecz w NFL to niesłychana rzadkość. W 10. serii spotkań taki wynik padł w Pittsburghu, gdzie tamtejsi Steelers zremisowali z Atlanta Falcons 34-34.

Był to pierwszy remis w National Football League od pięciu lat i dopiero 16. w wieloletniej historii ligi.

Świetny występ zanotowali quarterbackowie obu zespołów. Tommy Maddox z ekipy gospodarzy rzucił łącznie na 473 jardów, co jest rekordem klubu z Pittsburgha.

Maddox zaliczył 28 z 41 podań i łatwo pobił rekord Bobby Layne'a z 1958 roku (409 jardów). Dwa z jego podań na przyłożenia zamienił Plaxico Burress (łącznie 253 jardy), ale Steelers nie byli w stanie obronić prowadzenia 34-17.

W ciągu ostatnich 8 minut czwartej kwarty Falcons zdobyli trzy touchdowny. Ostatnie z nich na 42 sekundy przed końcem wykonał quarterback gości Michael Vick (294 jardy), który przebiegł 11 jardów i wyrównał stan meczu.

W dodatkowym czasie gry oba zespoły nie były w stanie zdobyć punktów nawet z field goali. Próby Todda Petersona (48 jardów) ze Steelers i Jaya Feelya (56 jardów) z Falcons zostały zablokowane. Na sekundę przed końcem dogrywki bliscy wygranej byli ponownie gospodarze. Jednak Burress złapał 50-jardowe podanie Maddoxa niewiele przed endzone. Połowa ciała gracza Steelers była na polu punktowym, ale piłka nie. Zespół z Pittsburgha nie miał już czasu na następną akcję i mecz zakończył się remisem.