Reklama

Reklama

Rekordy Polski Ustynowicza i Chmury

Maciej Ustynowicz i Sławomir Chmura pobili rekordy Polski na 500 i 5000 metrów w drugim dniu zawodów Pucharu Świata łyżwiarzy szybkich w Salt Lake City.

Na dystansie sprinterskim Ustynowicz uzyskał 34,81, poprawiając własny rekord kraju o dwie setne sekundy i wygrywając rywalizację w grupie B. Sławomir Chmura pokonał 5000 metrów w czasie 6.23,99, lepszym o pół sekundy od wyniku Pawła Zygmunta sprzed czterech lat.

Reklama

W grupie A triumfował reprezentant Korei Południowej Lee Kyou-Hyuk - 34,26. Drugie miejsce zajął jego rodak Lee Kang-Seok - 34,28, a trzecie Amerykanin Tucker Fredricks - 34,35.

W piątek Ustynowicz uzyskał w grupie B 34,88 i był drugi. Przegrał jedynie z Rosjaninem Dmitrijem Łobkowem (34,85).

Katarzyna Bachleda-Curuś (LKS Poroniec Poronin) czasem 1.55,56 zajęła dziesiąte miejsce w grupie A w wyścigu na 1500 m. Wygrała Kanadyjka Christine Nesbitt - 1.52,76.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 1500 m (po 5 z 7 zawodów) prowadzi jej rodaczka Kristina Groves - 410 pkt, która w sobotę była druga. Bachleda-Curuś jest na ósmej pozycji - 172 pkt.

W sobotę na bardzo szybkim torze olimpijskim w Salt Lake City nie padły rekordy świata. Najlepszy wynik uzyskała Wang Beixing na 500 metrów - 37,02 s. Do rekordu świata, który dzień wcześniej ustanowiła Niemka Jenny Wolf, Chince zabrakło dwóch setnych sekundy.

Wyniki sobotnich konkurencji:

kobiety

500 m

1. Wang Beixing (Chiny) 37,02

2. Jenny Wolf (Niemcy) 37,17

3. Lee Sang-Hwa (Korea Płd.) 37,24

klasyfikacja PŚ (po 8 z 12 biegów):

1. Jenny Wolf (Niemcy) 760 pkt

2. Wang Beixing (Chiny) 680

3. Lee Sang-Hwa (Korea Płd.) 505

1500 m

1. Christine Nesbitt (Kanada) 1.52,76

2. Kristina Groves (Kanada) 1.53,32

3. Jennifer Rodriguez (USA) 1.54,19

..

10. Katarzyna Bachleda-Curuś (Polska) 1.55,56

grupa B

1. Laurine van Riessen (Holandia) 1.55,98

..

7. Natalia Czerwonka (Polska) 1.57,87

14. Katarzyna Woźniak (Polska) 1.58,84

klasyfikacja PŚ (po 5 z 7 zawodów):

1. Kristina Groves (Kanada) 410 pkt

2. Christine Nesbitt (Kanada) 360

3. Ireen Wuest (Holandia) 257

..

8. Katarzyna Bachleda-Curuś (Polska) 172

32. Luiza Złotkowska (Polska) 19

mężczyźni

500 m

1. Lee Kyou-Hyuk (Korea Płd.) 34,26

2. Lee Kang-Seok (Korea Płd.) 34,28

3. Tucker Fredricks (USA) 34,35

grupa B

1. Maciej Ustynowicz (Polska) 34,81 - rekord Polski

..

19. Maciej Biega (Polska) 35,80

klasyfikacja PŚ na 500 m (po 8 z 12 zawodów):

1. Lee Kang-Seok (Korea Płd.) 523 pkt

2. Lee Kyou-Hyuk (Korea Płd.) 521

3. Mika Poutala (Finlandia) 501

..

19. Ustynowicz 97

5000 m

1. Enrico Fabris (Włochy) 6.06,06

2. Bob de Jong (Holandia) 6.08,76

3. Iwan Skobrew (Rosja) 6.10,58

..

16. Sławomir Chmura (Polska) 6.23,99 - rekord Polski

grupa B

1. Bob de Vries (Holandia) 6.10,56

..

13. Roland Cieślak (Polska) 6.33,48

17. Zbigniew Bródka (Polska) 6.36,67

klasyfikacja PŚ (po 5 z 6 biegów):

1. Sven Kramer (Holandia) 400 pkt

2. Bob de Jong (Holandia) 380

3. Iwan Skobrew (Rosja) 325

..

24. Chmura 36

33. Sebastian Druszkiewicz 24

43. Jan Szymański 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje