Reklama

Reklama

Regaty Oxford-Cambridge. W tym roku poza Londynem

Zaplanowany na niedzielę 4 kwietnia tradycyjny wyścig osad wioślarskich Oxford-Cambridge nie odbędzie się, jak zazwyczaj, na Tamizie w Londynie. Tradycyjne regaty zostały przeniesione do miejscowości Ely, około 100 km od stolicy Zjednoczonego Królestwa.

Powodem zmiany lokalizacji 166. edycji imprezy jest zamknięcie mostu Hammersmith, które poważnie komplikuje przeprowadzenie zawodów oraz pandemia Covid-19, której rozszerzenia obawiają się organizatorzy.

Wyścig zawsze cieszy się w Londynie ogromnym zainteresowaniem, na brzegach Tamizy gromadziło się czasami nawet pół miliona kibiców. W takich warunkach zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa nie jest możliwe - napisali organizatorzy.

W Ely, gdzie będą rywalizowały obie załogi, brzegi Great River nie będą dostępne dla publiczności. Kto złamie zakaz, może być ukarany mandatem do 200 funtów.

Reklama

To będzie drugi przypadek w historii imprezy, gdy nie będzie ona przeprowadzona w Londynie. Po raz pierwszy miało to miejsce w 1944 roku podczas drugiej wojny światowej. Wtedy także regaty odbyły się w Ely, gdzie swoją siedzibę ma klub wioślarski studentów z Cambridge.

Dotychczas 85 zwycięstw mają w dorobku załogi z Cambridge, 80 razy triumfował Oxford.

wha/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL