Reklama

Reklama

Ranking WBC: Adamek pierwszy w wadze ciężkiej

Dziewiętnastu Polaków znalazło się w najnowszym, kwietniowym rankingu federacji WBC, która publikuje miejsca od mistrza do 40. pozycji.

W wadze ciężkiej rządzi Tomasz Adamek, który wskoczył na pierwszą pozycję. Mariusz Wach, który niedawno zdobył regionalny pas WBC Baltic, okupuje wysoką 15. pozycję. Na 28. miejscu znajduje się Andrzej Wawrzyk, a po walce o mistrzostwo Europy na 35. lokatę spadł Albert Sosnowski.

Reklama

Kategoria niżej, tradycyjnie jest najmocniej obsadzona przez naszych pięściarzy. Mistrzem świata WBC jest Krzysztof Włodarczyk. Na miejscu 6. sklasyfikowano jego kolegę z grupy Knockout Promotions Pawła Kołodzieja. "Oczko" za nim, na pozycji numer 7. znajduje się Tomasz Hutkowski. Miejsce 11. przypadło Mateuszowi Masternakowi, a 12. jest Łukasz Janik.

W wadze półciężkiej na bardzo wysokim 2. miejscu wciąż znajduje się Dawid Kostecki, od dłuższego czasu wyczekujący mistrzowskiej szansy. Na 12. pozycji notowany jest systematycznie pnący się w górę Paweł Głażewski, natomiast Andrzej Fonfara zajmuje miejsce 23. Stawkę Polaków zamyka Aleksy Kuziemski, którego sklasyfikowano na 34. pozycji.

W dywizji super średniej mamy mistrza Europy Piotra Wilczewskiego, którego umieszczono na miejscu 16.

W wadze średniej na 34. pozycji znajdziemy mistrza Unii Europejskiej Grzegorza Proksą, a dwa miejsca dalej na 36. pozycji notowany jest Daniel Urbański.

W dywizji junior średniej mamy dwóch reprezentantów, 9. jest Damian Jonak, a Paweł Wolak zajmuję pozycję 11.

Okupujący 20. miejsce Rafał Jackiewicz jest naszym jedynym reprezentantem w kategorii półśredniej.

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Adamek | WBC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje