Reklama

Reklama

Ranking WBA: Kuziemski awansował

Brązowy medalista amatorskich mistrzostw świata i Europy w boksie Aleksy Kuziemski awansował z 4. na 3. miejsce w rankingu wagi półciężkiej World Boxing Association. Liderem jest Hiszpan Gabriel Campillo, a pas czempiona należy do Kazacha Beibuta Szumenowa.

Na liście WBA przed Kuziemskim jest także Amerykanin Chris Henry. Z szóstej na piątą pozycję przesunął się Dawid Kostecki.

Reklama

33-letni Kuziemski, który na igrzyskach olimpijskich w Atenach (2004 r.) przegrał walkę eliminacyjną z Szumenowem, kolejny zawodowy pojedynek stoczy 29 października w Sankt Petersburgu. Jego przeciwnikiem będzie Rosjanin Dimitrij Suchocki.

Polski pięściarz legitymuje się rekordem 19-1. Jedyną porażkę poniósł rok temu z Niemcem Juergenem Braehmerem. Stawką było tymczasowe (interim) mistrzostwo świata federacji WBO w kategorii półciężkiej.

Dziewiąte miejsce w rankingu WBA wagi ciężkiej zajmuje Tomasz Adamek. "Właścicielem" pasa jest Anglik David Haye, a na pierwszej lokacie sklasyfikowany jest Uzbek Rusłan Czagajew. Za nim jest trzech Rosjan: Nikołaj Wałujew, Denis Bojcow i Aleksander Ustinow.

W kat. junior średniej Paweł Wolak jest 10. Natomiast w wadze junior półciężkiej Paweł Kołodziej plasuje się również na 10. pozycji, a Mateusz Masternak 14.

Dowiedz się więcej na temat: ranking | wba

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje