Reklama

Reklama

Ranking: Adamek ósmy, Gołota 46.

Już w najbliższą sobotę w Łodzi Tomasz Adamek skrzyżuje rękawice z Andrzejem Gołotą w ramach Polsat Boxing Night. Stawką pojedynku będzie tytuł IBF Intercontinental w kategorii ciężkiej. Mimo, iż "Góral" zwakował ostatnio swój pas IBF w wadze junior ciężkiej, jego walka z Gołotą będzie debiutem w królewskiej kategorii. Polak w rankingu boxrec został umieszczony na 8. pozycji!

"Andrew", który wraca na ring po rocznej przerwie, uplasowany został na 46. miejscu, podał serwis Boxingnews.pl.

Reklama

Zwycięzca konfrontacji Adamek - Gołota prawdopodobnie w 2010 roku stanie w ringu naprzeciw absolutnego dominatora Władymira Kliczki. Ukrainiec obecnie jest posiadaczem tytuł IBF oraz WBO.

Warto przypomnieć, że Gołota to czterokrotny pretendent do tytułu mistrza świata. Jego przeciwnikami kolejno byli - Lennox Lewis (WBC), Chris Byrd (IBF), John Ruiz (WBA), Lamon Brewster (WBO). 41-letni Gołota najbliżej zdobycia upragnionego mistrzostwa świata był w 2004 roku, kiedy w kontrowersyjnych okolicznościach zremisował z Byrdem.

Tomasz Adamek to były mistrz świata dwóch kategorii wagowych. Pierwszy tytuł (WBC) pięściarz z Gilowic zdobył w 2005 roku pokonując po krwawym pojedynku Paula Briggsa. Następnie, po nieudanej walce z Chadem Dawsonem (porażka jednogłośnie na punkty), "Góral" przeniósł się do kategorii cruiser i po ponad roku w Prudential Center zdobył pas IBF, pokonując Steve'a Cunninghama niejednogłośnie na punkty. Walka ta była uznana za jedną z najlepszych w 2008 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Adamek | ranking | gołota

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama