Rangersi pokonali Blackhawks

Hokeiści New York Rangers pokonali w Madison Square Garden zespół Chicago Blackhawks 4:2, odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie ligi NHL. Nowojorczycy rozpoczęli rywalizację w poprzedni weekend w Pradze, gdzie dwukrotnie wygrali w stosunku 2:1 z Tampa Bay Lightning.

Powrót do domu okazał się dla ekipy Rangers równie udany, jak inaugurujące sezon występy w stolicy Czech i z dorobkiem sześciu punktów prowadzi w lidze. Wynik ten jest o tyle wart odnotowania, że drużyna z Nowego Jorku wygrała trzy pierwsze mecze po raz pierwszy od 1989 roku.

Decydująca o losach spotkania okazała się druga tercja, wygrana przez Rangers 2:0 (dwie pozostałe były remisowe 1:1); największy udział w tym sukcesie miał Brandon Dubinsky. Zdobył gola na 3:1 (w 36. minucie) oraz asystował przy trafieniach Aarona Vorosa na 2:1 (26. min) i Nikołaja Żerdiewa (50.), który ustalił wynik meczu.

W pierwszej tercji prowadzenie 1:0 zapewnił gospodarzom Wade Redden (7.). Bramkarz Henrik Lundqvist udanie interweniował 30 razy, myląc się tylko przy strzałach Patricka Kane'a (18.) w pierwszej i Duncana Keitha (48.) w trzeciej tercji.

Nowojorczycy nie mają wiele czasu na odpoczynek, bo ponownie na lód wyjdą już w sobotę, by po raz pierwszy w tym sezonie zmierzyć się z rywalami ze swojej Atlantic Division. Będą nimi Philadelphia Flyers.

W piątek spotkały się dwa inne zespoły z tej dywizji. New Jersey Devils wykorzystali atut własnego lodowiska i pokonali New York Islanders 2:1, dzięki bramkom Zacha Parisa (13.) oraz Patricka Eliasa (21.); "Wyspiarze" odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Douga Weighta (10.).