Rangers polubili Pragę

Hokeiści New York Rangers wygrali w niedzielę w Pradze z Tampa Bay Lightning 2:1. W sobotę, w meczu tych drużyn, który rozpoczął sezon 2008/2009 NHL, padł identyczny wynik.

Bramki dla nowojorczyków uzyskali w niedzielę Wade Redden (w 24. minucie) i Scott Gomez (33.), a obaj nawzajem sobie asystowali. Wcześniej, w pierwszej tercji, prowadzenie Tampa Bay 1:0 zapewnił Adam Hall (19.).

Bramkarz Olaf Koelzig z Lightning, który po 16 sezonach gry w barwach Washington Capitals, po raz pierwszy wystąpił w innym zespole, powstrzymał 37 z 39 ataków rywali, natomiast Henrik Lundqvist udanie interweniował 18 razy, myląc się tylko raz.

W Sztokholmie Ottawa Senators zrewanżowali się Pittsburgh Penguins za porażkę poniesioną w sobotni wieczór, i pokonali "Pingwiny" 3:1. Bohaterem meczu był Dany Heatley, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców (w 34. i 53. minucie); prowadzenie 3:0 zapewnił "Senatorom" Daniel Alfredsson (56.). Kapitan Ottawy wcześniej miał dwie asysty.

Rozmiary porażki Penguins, na dwie sekundy przed końcem meczu, zmniejszył Alex Goligoski, wykorzystując okres gry w liczebnej przewadze. Asystowali mu kapitan Sydney Crosby i Jewgienij Małkin.