Reklama

Reklama

Ralf Schumacher może stracić punkt

Ralf Schumacher został ukarany przez stewardów niedzielnej Grand Prix San Marino - czwartej eliminacji Mistrzostw Świata Formuły 1. Niemiec może stracić jeden punkt zdobyty w Imola.

Sędziowie zauważyli, że zespół Toyoty zbyt wcześniej "wypuścił" z boksu swojego kierowcę podczas drugiego postoju. Uznano to za "niebezpieczny manewr dla bezpieczeństwa" i dodano do czasu Niemca 25 sekund.

Kara spycha Ralfa Schumachera z 8. na 11. lokatę i promuje na pozycję gwarantującą przyznanie jednego punktu innego Niemca - Nicka Heidfelda (Williams-BMW).

Młodszy brat ma jednak szansę odzyskać wywalczoną na torze pozycję, gdyż ekipa Panasonic Toyota Racing zapowiedziała złożenie odwołania od decyzji stewardów do Sądu Apelacyjnego Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA International Court of Appeal).

Reklama

- Mając na uwagę bardzo ogólnie sformułowane przepisy oraz wiele podobnych zdarzeń, które nie zakończyły się nałożeniem sankcji, Toyota zdecydowała się odwołać od decyzji stewardów, by wyjaśnić tę sprawę na przyszłość - powiedział jeden z szefów japońskiego zespołu Tsutomu Tomita.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy