Reklama

Reklama

Rajdowe MŚ. Na Sardynii Tanak wyszedł na prowadzenie

Estończyk Ott Tanak (Toyota Yaris WRC) wygrał trzy poranne odcinki specjalne Rajdu Sardynii, ósmej rundy samochodowych mistrzostw świata i objął prowadzenie.

Na drugiej pozycji plasuje się Hiszpan Dani Sordo (Hyundai I20 WRC) ze stratą 6,4 s, a trzeci jest Fin Teemu Suninen (Ford Fiesta WRC) tracący do lidera 27,1 s.

Reklama

"Zgasł mi silnik, trochę straciliśmy, ale na szczęście dobrze dobrałem opony. Jest OK" - przyznał Tanak.

Do rywalizacji wrócił obrońca tytułu Sebastien Ogier (Citroen C3 WRC), który w piątek na pierwszym etapie wypadł z drogi, uszkodził przednie zawieszenie i nie dotarł do mety.

"Nie mam już żadnych szans na walkę o czołowe lokaty, straty jakie poniosłem w piątek nie są do odrobienia. Jadę treningowo, testuję samochód" - powiedział Ogier, który specjalnie spóźnił się na start pierwszego sobotniego odcinka specjalnego, aby nie jechać jako pierwszy i nie czyścić rywalom nawierzchni.

Jedyna polska załoga Kajetan Kajetanowicz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Skoda Fabia R5) rywalizuje w kategorii WRC2. Polacy awansowali na trzecie miejsce w swojej kategorii, prowadzi Francuz Pierre-Louis Loubet (Skoda Fabia R5). Kajetanowicz, który do lidera WRC2 traci 1.37,6, w klasyfikacji generalnej jest 14.

W sobotę kierowcy w sesji popołudniowej ponownie przejadą trzy poranne odcinki specjalne.

Trasa na Sardynii ma 19 szutrowych odcinków specjalnych o długości 313,4 km. W sumie wraz z dojazdami ma ponad 1300 km.

Rajd Sardynii rozgrywany jest od 1973 roku, ale dopiero w 2004 stał się rundą mistrzostw świata WRC. Wcześniej taki status miał we Włoszech Rajd San Remo, rozgrywany w całości na asfalcie. 

Włoska runda mistrzostw świata zapisała się w historii jako jedyna, którą wygrała kobieta. Udało się to w 1981 roku Francuzce Michele Mouton, jadącej Audi Quattro. 

wha/ co/

Dowiedz się więcej na temat: Ott Tanak | rajd samochodowy | wrc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje