Reklama

Reklama

Rajdowe ME. Runda na Łotwie także przełożona

Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy Rajdu Lipawy, trzeciej rundy mistrzostw Europy, zdecydowali się na przełożenie łotewskiej rundy FIA ERC, która miała być rozegrana w dniach 29-31 maja.

Na razie nie podano nowego terminu, nieoficjalnie mówi się, że o ile to będzie możliwe, w rachubę wchodzi druga połowa lipca.

Termin rozegrania imprezy przełożono po decyzji łotewskich władz państwowych, które poinformowały, że obowiązujący obecnie zakaz zgromadzeń publicznych prawdopodobnie zostanie przedłużony do trzeciej dekady maja.

Do wtorku na Łotwie ujawniono 655 przypadków zarażenia koronawirusem, a pięć osób zmarło.

W tej sytuacji kolejną rundą mistrzostw Europy jest w kalendarzu szutrowy Rajd Polski z bazą w Mikołajkach, który ma się odbyć w dniach 26-28 czerwca. Na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji o możliwej zmianie.

Reklama

Odwołany Rajd Lipawy miał być trzecią rundą sezonu. Wcześniej pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów do weryfikacji terminu dwóch pierwszych rund.

Na początku zmieniony został termin Rajdu Azorów, który miał się odbyć w dniach 26-28 marca. Teraz przeniesiony został na 17-19 września.

Kilka dni później odwołano zaplanowany na 7-9 maja Rajd Wysp Kanaryjskich, drugą rundę cyklu. Został przeniesiony na grudzień.

wha/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama