Reklama

Reklama

Raikkonen ma problem z willą

Fiński kierowca Formuły 1 Kimi Raikkonen narzeka na kryzys mieszkaniowy, ponieważ nie może sprzedać swojej luksusowej willi w Helsinkach. Faktem jednak jest, że posiadłość kosztuje aż 14,5 miliona euro i jest najdroższym domem w Finlandii.

- Willa została wystawiona na sprzedaż na początku listopada. Do dzisiaj nie zgłosił się nikt konkretnie nią zainteresowany. Pokazywaliśmy wnętrza tylko kilku osobom, lecz okazało, że były one zainteresowane zobaczeniem jak mieszka mistrz świata - wyjaśnił pośrednik nieruchomości Pasi Saari.

Willę zbudował w 2004 roku fiński milioner Jussi Salonaja na prestiżowej wyspie Svedjeholmen w Helsinkach i już wtedy budowa była opisywana jako wyjątkowo ekstrawagancka. Raikkonen kupił dom dwa lata później za 9,5 miliona euro. Powierzchnia mieszkalna willi to 526 metrów kwadratowych, lecz inne fińskie źródła podają, że jest to nawet 900 metrów. Do posiadłości należy część plaży z przystanią. Całość z pełnym wyposażeniem i motorówką wyceniona została na 14,5 miliona euro.

Reklama

- Jest to najwyższa cena wolnostojącego domu w Finlandii - ocenił fiński dziennik Iltalehti.

Pasi Saari podkreślił, że: - Przyjmując zlecenie mieliśmy nadzieje, że sprzedaż odbędzie się w miarę szybko ze względu na nazwisko właściciela i luksusowy charakter posiadłości, lecz w tym samym czasie rozpoczął się kryzys na rynku nieruchomości i myślę, że to on jest powodem braku zainteresowania willą Raikkonena.

Zbigniew Kuczyński (PAP)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL