Reklama

Reklama

Radwańska ucieknie z Krakowa?

Szykuje się prawdziwy skandal pod Wawelem! Już niebawem z Krakowa mogą wyprowadzić się siostry Agnieszka i Urszula Radwańska. Siostry uciekną do innego miasta, bo nie będą miały gdzie trenować. Na kortach ich klubu, KS Nadwiślan developer zamierza wybudować luksusowy apartamentowiec. Całą sprawę opisuje "Gazeta Wyborcza".

"Gdyby Agnieszka wspomniała na konferencji prasowej podczas Wimbledonu, gdzie przyszło jej trenować, byłaby kompromitacja na cały świat", przyznaje ojciec i zarazem trener tenisistek, Robert Radwański.

Ubolewa on, że lepsze warunki w klubie mają nawet jego piłkarze, występujący w krakowskiej A-klasie (odpowiednik 7 ligi).

"Przy naszych dziurawych kortach od 30 lat strach usiąść", dodaje.

W klubie, mającym siedzibę tuż obok Wawelu wkrótce powstać mają nowe korty i hala, ale Radwański nie ma wątpliwości, że korzystać z nich będą bogaci mieszkańcy okolicznych apartamentów, a nie klubowy narybek.

Reklama

"To będzie lep na klientów. Nadwiślan stanie się obiektem dla bogaczy, a przestanie być miejscem do szkolenia uzdolnionej młodzieży. Agnieszka sobie poradzi, ale co z jej następcami?", zastanawia się trener.

Radwańscy chcieli nawet zbudować własny kort, na działce na krakowskich Klinach, lecz na przeszkodzie stanęli sąsiedzi.

"Zawiązał się komitet mieszkańców. Nie życzyli sobie oni kamer i odbijania piłek w okolicy. Kupimy inną działkę, nie będziemy się spierać", mówi ojciec tenisistek i dodaje, że rozważa wyprowadzkę z Krakowa.

"Jak się wkurzę, to zabiorę zabawki z tej piaskownicy. Mamy kilka alternatyw".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL