Reklama

Reklama

PZN wystąpi o organizację Turnieju Trzech Skoczni

Polski Związek Narciarski wystąpi o organizację Turnieju Trzech Skoczni podczas przyszłorocznej Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na obiektach w Szczyrku, Wiśle i Zakopanem - powiedział wiceprezes związku Andrzej Wąsowicz.

Wąsowicz podkreślił, że jest to już "praktycznie przesądzone". Jak dodał, samorządy trzech miast wypowiedziały się pozytywnie na temat zorganizowania imprezy. PZN zgłosi zatem propozycję na kalendarzowej konferencji FIS, która odbędzie się pod koniec września.

Wiceprezes przyznał, że rozpoczynają się także rozmowy na temat szczegółów organizacyjnych. W czwartek w Wiśle zbierze się prezydium PZN. Kulminacja nastąpi 24 września podczas zakopiańskiego Forum Miast Narciarskich.

- Omówimy wówczas wszystkie kwestie. Ustalimy na przykład, czy zrobimy jeden komitet organizacyjny dla całości, czy też podzielimy się - powiedział.

Reklama

Wąsowicz przypomniał, że wsparcie dla pomysłu po sierpniowych zawodach LGP w Wiśle zadeklarowali dyrektor zawodów w skokach narciarskich FIS Walter Hofer i szef komisji FIS do spraw planowania kalendarza Paul Ganzenhuber.

Reklama

Reklama

Reklama