Puchar UEFA: Osiem bramek w Leverkusen

Aż 8 bramek padło w pierwszym meczu III rundy Pucharu UEFA na BayArena w Leverkusen. Miejscowy Bayer zremisował z AEK Ateny 4:4 po spotkaniu, które już od pierwszych minut toczyło się nie po myśli gospodarzy.

W 5. minucie Grecy uzyskali prowadzenie, wprawiając w osłupienie 22 tysiące kibiców. Po 20 minutach gry Kirsten wyrównał, a tuż przed przerwą wyprowadził Bayer na prowadzenie 2:1.

Zaraz po przerwie Adam Matysek puścił już drugą bramkę w tym meczu i jak się później okazało nie ostatnią. Kiedy minutę po utracie bramki Kovac strzelił na 3:2, wydawało się, że zwycięstwo nie wymknie się "Aptekarzom" z ręki. Jednak w 54. minucie Tsartas wyrównał z rzutu karnego, a w 79. minucie Navas strzelił bramkę dającą prowadzenie Grekom. Już w doliczonym czasie gry wynik meczu na 4:4 ustali Ramelow i wynik ten należy uznać za sukces AEK Ateny.

Pozostałe wyniki III rundy:

AC Parma - TSV 1860 Monachium 2:2 (2:0)

Bramki: - Parma - Stefan Appiah (2), Johann Micoud (11); - TSV - Roman Tyce (79), Markus Beierle (90). Widzów 10 000.

Lokomotiw Moskwa - Rayo Vallecano 0:0

NK Osijek - Slavia Praga 2:0 (1:0)

Bramki: Almir Turkovic (33.), Mato Neretljak (82.). Widzów: 12 000.

Szachtar Donieck - Celta Vigo 0:0

Widzów 32 000.

Bayer 04 Leverkusen - AEK Ateny 4:4 (2:1)

Bramki: dla Bayeru - Ulf Kirsten (24, 42) Robert Kovac (48), Karsten Ramelow (90); dla AEK - Lakis (5), Navas (46, 79), Bassilios Tsartas (55 - karny). Widzów 20 000.

FC Nantes - Lausanne Sport 4:3 (2:1)

Bramki: dla Nantes - Viorel Moldovan (18), Oliver Monterrubio (44), Daniel Puce (74 -sam), Nicolas Gillet (85); dla Lausanne - Marcin Kuźba (43, 71), Javier Mazzoni (52). Widzów 39.100.

PSV Eindhoven - PAOK Saloniki 3:0 (3:0)

Bramki: Arnold Bruggink (4.), Mateja Kezman (15.,44.). Widzów: 28 000.

Feyenoord Rotterdam - VfB Stuttgart 2:2 (2:1)

Bramki: Feyenoord - Jon Dahl Tomasson (10.), Leonardo (45.); Stuttgart - Sean Dundee (36.), Ioan Ganea (75.) Widzów: 30 000.

Olympiakos Pireus - FC Liverpool 2:2 (0:1)

Bramki: Olympiakos - Alexios Alexandris (64.,90.); FC Liverpool - Nick Barmby (38.), Steven Gerrard (67.).

CD Alaves - Rosenborg Trondheim 1:1 (0:0)

Bramki: Alaves - Javi Moreno (56.); Rosenborg - Frode Johnsen (80.) Widzów: 12 000.

AS Roma - Hamburger SV 1:0 (1:0)

Bramka: Guigou 32. Widzów: 50 000.

FC Brugge - FC Barcelona 0:2 (0:2)

Bramki: Rivaldo (24.), Patrick Kluivert (30.) Widzów: 29 500.

Bordeaux - Werder Bremen 4:1

Bramki: Bordeaux: Dugarry (23), Batlles (39), Wilmots (66), Laslandes (76) - Werder: Pizarro (16), Widzów: 28.000.

Espanyol Barcelona - FC Porto 0:2

Bramki: Drulovic (48), Pena (72).

Dowiedz się więcej na temat: Ateny | AEK Ateny | Puchar | puchar UEFA | UEFA | bramki