Reklama

Reklama

Puchar Śląska przetarciem przed eliminacjami ME

Rozpoczynający się w piątek w Chorzowie 34. turniej o Puchar Śląska piłkarek ręcznych, z udziałem reprezentacji Holandii, Czech, Islandii, będzie dla Polek okazją do zapoznania się z halą, w której 22 października zagrają w eliminacjach ME z Czarnogórą.

Polki, prowadzone przez trenera Kima Rasmussena, przygotowują się do eliminacji mistrzostw Europy - Holandia 2012, które rozpoczną 19 października wyjazdowym meczem z Rosją. Trzy dni później zagrają w Chorzowie z Czarnogórą. W grupie trzeciej jest też Wielka Brytania.

Zdaniem Rasmussena takie "oswojenie" się zawodniczek z halą, parkietem, przed niezwykle ważnym pojedynkiem eliminacyjnym może mieć nawet wpływ na wynik spotkania.

Duński szkoleniowiec chorzowską halę powinien pamiętać, bo w marcu 2010 obserwował w niej przegrany mecz Polski z Rosją 26:35 w eliminacjach ME. Wtedy zespół gospodarzy prowadził jeszcze Krzysztof Przybylski.

Reklama

Kadrowiczki do turnieju przygotowują się na zgrupowaniu w Szczyrku. Po raz pierwszy w Chorzowie trenować będą w czwartek, podobnie jak zespoły Czech i Islandii. Holenderki poprzestaną tylko na piątkowym rozruchu.

W środę rozłożona zostanie żółta nawierzchnia boiska, na której rozgrywane będą mecze. Śląskie zawody wróciły do kalendarza imprez po trzyletniej przerwie. Ostatnią edycję w 2008 roku w Dąbrowie Górniczej wygrały Słowaczki, reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce. Puchar Śląska był wtedy jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. Po raz pierwszy rywalizacja o puchar odbyła się w 1969 roku. Wygrały ją szczypiornistki Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Polska ostatni raz zdobyła trofeum w 2005 roku.

Program turnieju:

piątek

17.30 Islandia - Holandia

20.00 Polska - Czechy

sobota

17.30 Holandia - Czechy

19.30 Polska - Islandia

niedziela

11.00 Czechy - Islandia

13.00 Polska - Holandia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje