Puchar Saporty: Żelazna konsekwencja Zadaru

Niestety, nie udał się mistrzom Polski, koszykarzom Zeptera Śląska Wrocław, pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Saporty. Polacy przegrali 56:63 (29:33). W rewanżu trudno im będzie odrobić straty z Hali Ludowej.

Wprawdzie wrocławianie zaczęli to arcyważne dla nich spotkanie bardzo obiecująco, ale później w Hali Ludowej dominowała już konsekwentna gra gości.

Bardzo dobry początek miał center Zeptera, Joseph McNaull, stąd prowadzenie wrocławian 14:10. W tym momencie McNaull miał na koncie 8 punktów. Później jednak strefa defensywna Chorwatów sprawiała Zepterowi coraz większy problem. W 10. minucie goście wygrywali już 18:15, grając konsekwentnie w ataku pozycyjnym. W strefie podkoszowej center Zadaru, rutynowany Dino Radja ogrywał wysokich zawodników Zeptera. Dobra zmiana w wykonaniu Piotra Szybilskiego pozwoliła Polakom zmniejszyć nieco różnicę punktową. Mimo to w końcówce Chorwaci (trafili 5 z 9 prób z dystansu) prowadzili już 9 punktami, ale wrocławianom udało się odrobić część strat po akcjach Zielińskiego, Szybilskiego i kontrze Kościuka.

W drugiej połowie wrocławianie grali niewiele lepiej. Razili fatalną tego wieczoru skutecznością. W 26. minucie przegrywali już 33:43, a w 30. już 40:54, najwyżej w meczu. Mistrzowie Polski nadal pudłowali, dotyczy to przede wszystkim Macieja Zielińskiego i Adama Wójcika.

Wprawdzie w 35 minucie miejscowi odrobili nieco straty i przegrywali 8 punktami, ale w końcówce liderzy ligi chorwackiej kontrolowali przebieg gry. Na 20 sekund przed końcem prowadzili 61:56. Polacy nie umieli już zmniejszyć tej przewagi.

Zeptera Śląsk Wrocław - KK Zadar 56:63 (29:33). Punkty - Zepter: Maciej Zieliński 11, Joseph McNaull 11, Adam Wójcik 10, Charles O'Bannon 8, Piotr Szybilski 7, Alan Gregow 3, Robert Stelmachers 3, Robert Kościuk 3; KK Zadar: Arijan Komazec 16, Jurica Ruzic 11, Tomislav Ruzic 11, Dino Radja 11, Darko Krunic 7, Scott Stewart 7.

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | Puchar