Puchar Saporty: Anwil - YMCA Luhta Lahti 91:76

W piątym i ostatnim meczu pierwszej fazy rozgrywek w grupie D Pucharu Saporty koszykarze Anwilu Włocławek odnieśli piąte zwycięstwo pewnie pokonując przed własną publicznością fiński zespół YMCA Luhta Lahti 91:76 (27:25, 13:14, 24:16, 27:21) .

Polski zespół z kompletem zwycięstw przewodzi tabeli grupy D. W rozgrywkach Pucharu Saporty nastąpi teraz trzytygodniowa przerwa. W pierwszym meczu rundy rewanżowej koszykarze Anwilu spotkają się 5 grudnia w Banja Luce z zespołem Boracu Nektar.

Pierwsza kwarta, choć przez jej większą część przewaga Anwilu oscylowała wokół 10 punktów, zakończyła się nikłym zwycięstwem gospodarzy. W końcówce aktywniej w ataku zagrał Amerykanin Grant i to za sprawą jego punktów Finowie odrobili straty. W drugiej części spotkania obie drużyny grały dość pasywnie w ofensywie. Pierwsze minuty należały do włocławian, który przez dłuższy czas prowadzili różnicą 5-7 punktów, ale końcówka tej części gry, podobnie jak pierwszej kwarty, należała do koszykarzy z Lahti. Grant po pierwszych dwóch kwartach miał na swoim koncie 17 zdobytych pkt. Początek trzeciej kwarty nie był udany dla podopiecznych trenera Daniela Jusupa. Koszykarzom zespołu YMCA udało się nawet, po raz pierwszy i ostatni, objąć prowadzenie - w 26 min. Lahti wygrywało z Anwilem 50:48. Niekorzystny wynik zmobilizował gospodarzy do lepszej gry. Po rzutach Krstica i Prawicy, włocławianie odzyskali prowadzenie i stopniowo zaczęli powiększać przewagę. Po trzeciej kwarcie Anwil wygrywał 64:55. Ostatnia część meczu, to zdecydowana przewaga koszykarzy Anwilu, którzy kontrolowali przebieg gry i utrzymywali 10-14 punktowe prowadzenie. Na minutę przed końcem meczu włocławianie wygrywali 86:76, a końcowy sukces przypieczętowali: Paweł Szcześniak - dwoma rzutami wolnymi i Davor Marcelic rzutem zza lini 6,25m.