Puchar Ronchetti: Awans Wisły Kraków

Koszykarki krakowskiej Wisły wygrały z SC Rist Wedel 85:51 (13:12, 25:10, 22:15, 25:14) w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Pucharu Liliany Ronchetti i awansowały do grupowej fazy rozgrywek. W pierwszym meczu zespół niemiecki wygrał u siebie 51:50.

Losowanie grup Pucharu Ronchetti odbędzie się w najbliższą sobotę w siedzibie FIBA w Monachium. Wiślaczki po raz trzeci z rzędu zagrają w tej fazie. W dwa lata temu dotarły do ćwierćfinału, a rok temu nie zdołały wyjść z grupy.

Tylko pierwsza kwarta w tym spotkaniu była w miarę zacięta, później zaznaczyła się wyraźna przewaga wiślaczek, które grały zdecydowanie lepiej zarówno w obronie jak i ataku. Już do przerwy krakowianki odskoczyły na odległość 16 punktów, zdobywając dużo punktów z szybkiego ataku. Celowała w tym głównie Małgorzata Downar-Zapolska.

W II części obraz gry nie uległ zmianie. Niemki nadal nie mogły poradzić sobie z konsekwentnie stosowaną przez podopieczne Remigiusza Kocia obroną strefową (2-3). Wisła grała mądrze w ataku, w czym sporą zasługę miała przyzwocie spisująca się na pozycji numer 1 Jolanta Janiszewska. Punktowy ciężar na swoje barki wzięły reprezentantki Polski Anna Wielebnowska i Patrycja Czepiec.

Krakowianki grały na znacznie lepszej skuteczności z gry (44,8 procenta, rywalki 31,7) i wyraźnie wygrały rywalizację na deskach (48-37).

Wisła Kraków - SC Rist Wedel 85:51 (13:12, 25:10, 22:15, 25:14)

Punkty:

Wisła: Anna Wielebnowska 19, Patrycja Czepiec 16, Małgorzata Downar-Zapolska 12, Jolanta Janiszewska 10, Katarzyna Rezler 10, Joanna Czarnecka 10, Agata Kasprzak 4, Magdalena Radwan 2, Ewelina Kobryń 2, Agnieszka Zalewska 0

SC Rist: Tilla Becker 12, Katharina Kuhn 12, Rebecca Brincat 8, Ann-Christin Zacharias 6, Silke Panten 4, Marlene Kulper 3, Eileen Voss 2, Dee Dee Pate 2, Hanna Green 2, Maj-Britt Zacharias 0

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | awans | Puchar | Wisła