Puchar Narodów Afryki: Kamerun mistrzem

Tradycji stało się zadość. Po raz trzeci w finale najważniejszego afrykańskiego turnieju piłkarskiego spotkały się reprezentacje Kamerunu i Nigerii, absolutnego faworyta rozgrywek. Po raz trzeci też lepsi okazali się, mimo wszystko, Kameruńczycy.

W Lagos w normalnym czasie mecz zakończył się wynikiem 2-2. Kameruńczycy szybko prowadzili 2-0, ale jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył dla Nigerii Raphael Chukwu, a zaraz po zmianie stron wyrównał Austin Okocha. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Stało się to dopiero w rzutach karnych. Jednak sędzia główny i liniowy popełnili kolosalny błąd, nie uznając bramki zdobytej z karnego przez jednego z Nigeryjczyków. Piłka po jego strzale trafiła w wewnętrzną część poprzeczki i przekroczyła następnie linię bramkową. Później piłka wypadła z bramki i sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego gola.

Finał Pucharu Narodów Afryki: Kamerun - Nigeria 2-2 (2-1, 2-2); karne 4-3. Bramki: dla Kamerunu - Samuel Eto'o 26, Patrick Mboma 31; dla Nigerii - Raphael Chukwu 45, Austin Okocha 47. Widzów 60 tysięcy.

Dowiedz się więcej na temat: Afryka | bramki | Puchar Narodów Afryki | Puchar | kamerun