Reklama

Reklama

Puchar ETTU tenisistów stołowych - Dartom Bogoria przegrał w Rosji 1-3

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki przegrali na wyjeździe z UMMC Jekaterynburg 1-3 w rewanżowym meczu finału Pucharu ETTU. Pierwsze spotkanie Rosjanie wygrali 3-2 i to oni sięgnęli po trofeum.

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki przegrali na wyjeździe z UMMC Jekaterynburg 1-3 w rewanżowym meczu finału Pucharu ETTU. Pierwsze spotkanie Rosjanie wygrali 3-2 i to oni sięgnęli po trofeum.

W piątkowym spotkaniu punkt dla mistrzów Polski zdobył Robert Floras, który pokonał 3:1 Aleksandra Szibajewa. Rosjanin zastąpił w składzie wicemistrza Europy Chorwata Tana Ruiwu, który słabo radził sobie w konfrontacjach z ekipami z Polski (bilans 0-5 z Dartomem Bogorią i Olimpią-Unią Grudziądz).

Rewanż rozpoczął się źle dla Dartomu Bogorii już przed... wyjazdem, bowiem okazało się, że kłopoty zdrowotne uniemożliwią występ Jiang Tianyiowi z Hongkongu. Przed polską publicznością też nie zagrał, bowiem wtedy uczestniczył w Pucharze Azji.

Bohaterem meczu w Jekaterynburgu był Chińczyk Hou Yingchao, kiedyś numer dziesięć w rankingu światowym. Najpierw nie dał żadnych szans Pawłowi Fertikowskiemu, a później w równie dobrym stylu wygrał z Danielem Górakiem. W Grodzisku indywidualny mistrz Polski był bliski pokonania defensywnie grającego rywala, ale tym razem zdecydowanie brylował Hou.

Reklama

Trzeci punkt dla UMMC uzyskał Grigorij Własow, który wynikiem 3:2 zrewanżował się Górakowi za porażkę przed niespełna dwoma tygodniami.

W półfinale Pucharu ETTU rosyjski klub uporał się z Olimpią-Unią (2-3 i 3-1), a wtedy po dwa razy z Hou rywalizowali Bartosz Such i Tajwańczyk Huanh Sheng-Sheng. Obaj też ponieśli porażki.

Jedynym polskim klubem, który sięgnął po Puchar Europy pozostaje AZS AWF Gdańsk. Zwyciężył w 1985 roku, w składzie m.in. z Andrzejem Grubbą i Leszkiem Kucharskim. To były wówczas najważniejsze pingpongowe rozgrywki na kontynencie. Nie było jeszcze Ligi Mistrzów. Cztery lata wcześniej drużyna z Trójmiasta uległa w finale Spartacusowi Budapeszt.

Wynik rewanżowego meczu finału Pucharu ETTU:

UMMC Jekaterynburg - Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 3:1

Hou Yingchao - Paweł Fertikowski 3:0 (11:2, 11:3, 11:7)

Grigorij Własow - Daniel Górak 3:2 (11:6, 11:6, 8:11, 6:11, 11:6)

Aleksander Szibajew - Robert Floras 1:3 (11:7, 6:11, 9:11, 9:11, 0:0)

Hou Yingchao - Daniel Górak 3:0 (11:5, 11:5, 12:10

pierwsze spotkanie - 3-2.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama