Reklama

Reklama

PŚ: Zawody w Zakopanem nie są zagrożone

Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher wydał zgodę na organizację imprezy masowej, jaką jest Puchar Świata w skokach narciarskich 21-23 stycznia w tym mieście.

"Nie było mowy, aby Puchar Świata w skokach w Zakopanem się nie odbył. Nie mogłem jednak w ubiegłym tygodniu wydać pozytywnej decyzji co do organizacji imprezy masowej. Nie pozwalał na to raport straży pożarnej, który zawierał aż osiem punktów nakazujących poprawki elementów mogących zagrozić bezpieczeństwu" - powiedział burmistrz Majcher.

Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych był on zobowiązany wydać decyzję na tak lub nie na organizację takiej imprezy.

"W poniedziałek, po otrzymaniu dokumentacji świadczącej o dokonaniu poprawek oraz raportu straży pożarnej o ich przyjęciu wydałem zgodę na rozegranie imprezy masowej, ale z wyłączeniem pawilonu, który nie posiada zezwolenia na jego użytkowanie" - dodał burmistrz.

Reklama

Janusz Majcher zapewnił, że jeśli w ciągu dwóch dni takie zezwolenie od nadzoru budowlanego otrzyma, to zmieni decyzję w tej sprawie.

Trzykondygnacyjny pawilon, w którym znajdą się m.in. pomieszczenia dla mediów, sale konferencyjne, część ekspozycyjna przypominająca wizytę Jana Pawła II w 1997 roku oraz sala historyczna polskiego narciarstwa i patrona obiektu Stanisława Marusarza powstał na miejscu obiektu zbudowanego z okazji mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych w Zakopanem w 1962 roku. Koszt inwestycji to 12 mln złotych.

Zimowa stolica Polski miała początkowo zorganizować dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po odwołaniu zawodów w Libercu Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przyznała miastu jeszcze jeden konkurs.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL