Reklama

Reklama

PŚ Willingen: Komplet Polaków w konkursie

Wszyscy czterej Polacy wystartują w jutrzejszym konkursie o punkty Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Adam Małysz skoczył w kwalifikacjach 129,5 metra i był to szósty rezultat wśród 12 skoczków z pierwszej "15" PŚ, którzy skakali z obniżonego rozbiegu i 19. wśród wszystkich 55, którzy przystąpili do eliminacji.

Robert Mateja lądował na 126. metrze, Tomasz Pochwała 9,5 metra bliżej, a Łukasz Kruczek 114. Seria eliminacyjna stała na fenomenalnym poziomie. Najdalej poszybował Fin Veli-Matti Lindstroem. Mistrz świata juniorów z Karpacza lądował na 150. metrze za co otrzymał łączną notę 167 punktów. O metr bliżej skoczył Christof Duffner (nota 163,7) jednak jeszcze wyższą notę osiągnął za skok na odległość 147 metrów Słoweniec Robert Kranjec (164,1 punktu).

Wśród dwunastu skoczków z czołowej "15", którzy przystąpili do kwalifikacji najdalej poszybował Kazuyoshi Funaki (141 metra), o 3 metry bliżej leciał Martin Shmitt. Sven Hannawald, wzorem występów na Turnieju Czterech Skoczni, po znakomitych skokach podczas treningu nie przystąpił do eliminacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL