Reklama

Reklama

PŚ w żeglarstwie: Kusznierewicz i Życki na drugim miejscu

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki po trzech wyścigach zajmują drugie miejsce w klasie Star w regatach Pucharu Świata na olimpijskim akwenie w Weymouth. W deskowej klasie RS:X po czterech wyścigach Przemysław Miarczyński jest czwarty a Zofia Klepacka piąta.

"Mamy za sobą trzy wyścigi. Pierwszy ukończyliśmy na drugiej pozycji, następny wygraliśmy, natomiast w trzecim, po słabym starcie, wygrzebaliśmy się jeszcze na siódme miejsce. Jest gaz, jest dobrze, ale do końca zawodów daleka droga. Prowadzą jak na razie srebrni medaliści pekińskich igrzysk, Brazylijczycy Robert Scheidt i Bruno Prada, którzy wygrali ostatnio w Holandii" - poinformował Kusznierewicz.

Na 15. pozycji plasują się Maciej Grabowski (Yacht Klub Stal Gdynia) i Łukasz Lesiński (AZS Poznań).

W klasie RS:X na czwartą lokatę awansował Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot), a z pierwszej na siódmą spadł Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk/Kredyt Bank). Liderem jest Nowozelandczyk Jon-Paul Tobin.

Reklama

W gronie kobiet na czele klasyfikacji są Hiszpanki - Marina Alabau i Blanca Manchon. Piąta jest była mistrzyni świata Zofia Klepacka (YKP Warszawa), a dziesiąta Maja Dziarnowska (SKŻ Hestia Sopot).

Rywalizacja w obu tych klasach zaliczana jest do krajowych eliminacji olimpijskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje