Reklama

Reklama

PŚ w skokach: Czwórka Polaków walczy o punkty w Kuopio

W środę w drugim indywidualnym konkursie tegorocznego Pucharu Świata w skokach w fińskim Kuopio w pierwszej serii wystąpi czterech Polaków. Trzy dni temu w Kuusamo także było ich czterech, ale do serii finałowej awansował tylko Adam Małysz.

Czwórka na Kuopio to: Adam Małysz, Kamil Stoch, Marcin Bachleda i Stefan Hula. Kwalifikacje wygrał Norweg Anders Bardal, lądując na 124 metrze. Małysz, który nie musiał się kwalifikować, uzyskał 123,5 m. Z walki odpadli Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki i Klemens Murańka.

W Kuusamo w niedzielę 28 listopada do pierwszej serii nie zakwalifikowali się ci sami młodzi zawodnicy, którzy - jak zapewnił trener kadry Łukasz Kruczek - na pierwsze konkursy Pucharu Świata do Finlandii i Norwegii pojechali po naukę.

Reklama

Według prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera, lepsze wyniki powinny przyjść później, a na razie nie ma powodów do niepokoju. Tajner jest zdania, że trzeba spokojnie poczekać do wyników konkursów w Lillehammer (4-5 grudnia). Jeżeli w dwóch konkursach na olimpijskiej skoczni w Norwegii nie będzie zdecydowanej poprawy, dopiero wtedy będzie można uznać, że w zespole dzieje się coś niepokojącego.

Na razie i w Kuusamo i podczas treningów w Kuopio w wyśmienitej formie są Austriacy, którzy przed rozpoczęciem Pucharu Świata szlifowali formę w Egipcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje