Reklama

Reklama

PŚ w pięcioboju nowoczesnym - triumf młodego Francuza

​Zwycięstwem zaledwie 20-letniego Francuza Valentina Pradesa zakończyły się w rosyjskim Niżnym Nowgorodzie finałowe zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Jedyny Polak, który w nich wystartował, Bartosz Majewski zajął odległe 31. miejsce.

Drugi był Litwin Justinas Kinderis - zdobywca m.in. indywidualnego brązowego medalu mistrzostw świata w 2010 roku w chińskim Chengdu, a trzeci utytułowany Adam Marosi. 28-letni Węgier przed rokiem w Londynie stanął na najniższym stopniu podium igrzysk olimpijskich. W dorobku ma także medale MŚ, w tym złoty wywalczony indywidualnie w 2009 roku.

Utalentowany Francuz odniósł największy sukces w karierze. Wygraną zawdzięcza przede wszystkim znakomitej postawie w szermierce, w której uplasował się na drugim miejscu, za reprezentantem gospodarzy Ilią Frołowem oraz niesamowitej dyspozycji strzeleckiej.

Reklama

Majewski rozpoczął rywalizację fatalnie: w szermierce i pływaniu zajął ostatnie, 36. miejsce. 26-letni pięcioboista ZKS Drzonków ma na koncie m.in. dwa srebrne medale mistrzostw Europy w sztafecie.

Wyniki:

1. Valentin Prades (Francja) - 5920   

2. Justinas Kinderis (Litwa) - 5900   

3. Adam Marosi (Węgry)       - 5896   

4. Ilia Frołow (Rosja)       - 5788

5. Peter Tibolya (Węgry)     - 5772   

6  James Cooke (W.Brytania)  - 5760

...

31. Bartosz Majewski (Polska) - 5380

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama