Reklama

Reklama

PŚ: W Oberstdorfie bez Polaków

W zaplanowanych w połowie lutego dwóch konkursach Pucharu Świata w lotach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie nie wystartują polscy skoczkowie - poinformował sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła.

W zaplanowanych w połowie lutego dwóch  konkursach Pucharu Świata w lotach narciarskich w niemieckim  Oberstdorfie nie wystartują polscy skoczkowie - poinformował sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła.

Konkursy w Oberstdorfie odbędą się w dniach 14-15 lutego. W tym czasie na skoczniach w Wiśle-Malince (13 lutego) oraz w Szczyrku (14 lutego) zostaną rozegrane mistrzostwa Polski, które miały się odbyć tuż po konkursach Pucharu Świata w Zakopanem.

Termin MP został zmieniony przez organizatorów z powodu bardzo napiętego kalendarza konkursów Pucharu Świata. W tydzień po konkursach PŚ w Zakopanem (16-17 stycznia), skoczkowie rywalizowali w kanadyjskim Vancouver.

"Sztab szkoleniowy kadry uznał, że na kilka dni przed mistrzostwami świata w Libercu, start na skoczni mamuciej nie jest wskazany ze względu na trudność z przystosowaniem się potem do skoków na normalnych obiektach" - powiedział Grzegorz Mikuła.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL