Reklama

Reklama

PŚ w Lillehammer: Morgenstern najlepszy, Małysz 5.

Adam Małysz zajął piąte miejsce w konkursie Pucharu Świata na olimpijskiej skoczni w Lillehammer. Zwyciężył Austriak Thomas Morgenstern, drugie miejsce zajął Norweg Johan Remen Evensen, a trzecie jego rodak Tom Hilde.

Kamil Stoch uplasował się na 22. pozycji, zaś Stefan Hula na 29.

Adam Małysz nie zrobił sobie prezentu na 33. urodziny, które obchodził w przeddzień sobotniego konkursu. Po trzech konkursach indywidualnych nie udało mu się stanąć na podium, ale jest już tego coraz bliżej.

Po pierwszej serii "Orzeł z Wisły" zajmował czwarte miejsce po lądowaniu na 136,5 m. Prowadził Morgenstern, na dwóch kolejnych pozycjach byli Norwegowie Tom Hilde i Johan Remen Evensen - cała trójka osiągnęła 138,5 m, ale Austriak miał najtrudniejsze warunki wietrzne i dostał najwyższe noty.

Reklama

W finale po lądowaniu na 133 m Polak był drugi, prowadził Austriak Andreas Kofler, który skoczył o pół metra bliżej, ale otrzymał więcej dodatkowych punktów za trudniejsze warunki. Czołowa trójka po pierwszej serii nie dała sobie odebrać miejsc na podium; najlepiej wśród nich zaprezentował się 24-letni Morgenstern lądując na 137,5 m.

To był najdłuższy skok finału, który dał Austriakowi piętnaste w karierze zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata i pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Na drugie miejsce spadł Andreas Kofler, trzeci jest Fin Ville Larinto. Adam Małysz utrzymał ósmą pozycję i nadal nie musi brać udziału w kwalifikacjach.

Tuż za Małyszem, na szóstej pozycji w Lillehammer uplasował się triumfator Pucharu Świata w poprzednim sezonie Szwajcar Simon Ammann. Bez formy jest jeszcze Austriak Gregor Schlierenzauer, który był 14. i nie ma go w czołowej "10" klasyfikacji generalnej PŚ.

Po dwóch konkursach indywidualnych w Lillehammer (drugi w niedzielę) trener Łukasz Kruczek dokona analizy startów "Biało-czerwonych" od początku sezonu. Jest więc możliwe, że w konkursach w Harrachovie (11-12 grudnia) w reprezentacji pojawią się nowe twarze.

Zobacz wyniki sobotniego konkursu w Lillehammer!

Zobacz klasyfikację generalną Pucharu Świata!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama