PŚ w kombinacji norweskiej: Wygrana Gottwalda

Felix Gottwald wygrał w sobotę w fińskim Kuusamo zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. 34-letni Austriak jest najstarszym zawodnikiem w historii, któremu udała się ta sztuka.

Na drugiej pozycji uplasował się Norweg Mikko Kokslien, ze stratą 7,5 s, a na trzeciej Jason Lamy Chappuis - strata 9,5 s. Francuz był liderem po skokach, ale w trakcie biegu Gottwald odrobił do niego dwuminutową stratę.

W zawodach startowali dwaj Polacy. Adam Cieślar (KS Wisła Ustronianka) po skoku był na 28. miejscu, a Tomasz Pochwała (TS Wisła Ustronianka) - 49. Cieślar biegu nie ukończył, a Pochwała został ostatecznie sklasyfikowany na 45. pozycji.