Reklama

Reklama

PŚ w kajakarstwie górskim. Polacy poza niedzielnymi finałami

Hiszpanka Nuria Vilarrubla triumfowała w konkurencji C1, a Czech Vit Prindis - w K1 w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w niemieckim Markkleebergu. Polacy nie zakwalifikowali się do finałów.

Vilarrubla uzyskała wynik 104,98 i była minimalnie lepsza od Czeszki Terezy Fiserovej - 105,02. Trzecie miejsce zajęła Jessica Fox - 105,14. Australijka w sobotę triumfowała w konkurencji K1.

Polskę reprezentowały Klaudia Zwolińska i Aleksandra Stach, które odpadły w eliminacjach.

W zawodach mężczyzn w półfinale wyeliminowani zostali wszyscy trzej biało-czerwoni: Michał Pasiut, Krzysztof Majerczak i Dariusz Popiela. Tegoroczny mistrz Europy Prindis uzyskał 87,78 i miał znaczną przewagę nad drugim w niedzielę Austriakiem Lucienem Delfourem - 90,21. Trzeci był rodak zwycięzcy Jiri Prskavec - 90,32.

Reklama

Wyniki niedzielnych konkurencji: 

    K1 mężczyzn

 1. Vit Prindis (Czechy)             87,78

 2. Lucien Delfour (Austria)         90,21

 3. Jiri Prskavec (Czechy)           90,32

...

Michał Pasiut, Krzysztof Majerczak i Dariusz Popiela odpadli w półfinale.

    C1 kobiet

 1. Nuria Vilarrubla (Hiszpania)    104,98

 2. Tereza Fiserova (Czechy)        105,02

 3. Jessica Fox (Australia)         105,14

...

Klaudia Zwolińska i Aleksandra Stach odpadły w eliminacjach.

mm/ giel/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy